Naast auto's, ook scooters: Abarthmuseum in Lier zet Vespa's en Ducati's in de kijker

scooters motors Abarth Museum Lier
© Squadra Abarth & Rally Collection

In het Abarthmuseum in Lier kan je vanaf morgen gaan kijken naar de expo Art on Wheels. Daarbij worden drie maanden lang scooters centraal gezet in het automuseum. De tentoonstelling is naar aanleiding van de 80ste verjaardag van Vespa en het 100-jarig jubileum van Ducati.

De Italiaanse scootermerken zijn uiteraard iconisch, maar hebben ook een Belgische link. Zo werden in ons land in de jaren vijftig klassieke Vespa's omgebouwd tot echte racemotoren. Ons land koos dus voor motorfietsen, terwijl ze in Italië kozen voor stijl en vrijheid.

In de tentoonstelling Art on Wheels worden de motorfietsen zij aan zij gezet. Er wordt aandacht geschonken aan historische modellen, technologische innovaties in de scooterwereld en de aanhoudende invloed op motorcultuur en design.

Het Abarthmuseum is elke week open van woensdag tot zondag, van 10.00 tot 17.00 uur. De expo Art on Wheels loopt nog tot en met 26 april.

scooters motors Abarth Museum Lier
© Squadra Abarth & Rally Collection
scooters motors Abarth Museum Lier
© Squadra Abarth & Rally Collection