Skaten is leuk en uitdagend, maar toch vinden veel meisjes het niet vanzelfsprekend om eraan te beginnen. Daarom organiseerde team Sport en Jeugd van Heist-op-den-Berg in Hallaar een skate-initiatie enkel voor meisjes. De sessie werd begeleid door ervaren skatester Sarah De Laet, die de deelneemsters stap voor stap liet kennismaken met de basis van het skaten.
Meisjes krijgen girls only initiatie skaten
© RTV
Skaten is helemaal terug van weggeweest, maar toch blijven heel wat meisjes weg van het skatepark. In Hallaar proberen ze daar vandaag iets aan te doen met een Girls Only skate-initiatie.
Skatester Sarah De Laet leert de deelneemsters hoe ze hun evenwicht houden, sturen en veilig rijden. De sessie is bedoeld voor alle leeftijden, van zes tot negenennegentig jaar en draait vooral om plezier maken en stap voor stap wat bijleren.
Met het initiatief wil team Sport en Jeugdaanbod laten zien dat het skatepark ook een plek is voor meisjes. Zo hopen ze dat meer meisjes straks vaker hun skateboard van onder het stof halen of er misschien zelfs voor het eerst eentje kopen.