K3 begint vanavond aan recordbrekende comeback: 40 shows met 600.000 concertgangers

K3 Kristel Verbeke Karen Damen Kathleen Aerts Pennenzakkenrock 1999
© archief RTV

De reünie van K3 Originals, de originele bezetting van de populaire meisjesgroep met Karen Damen, Kristel Verbeke en Kathleen Aerts uit Tongerlo, gaat vanavond officieel van start. De AFAS Dome - het Sportpaleis voor zij die de naamwisseling niet hebben meegekregen - in Antwerpen is het eerste station van de recordbrekende tour.

Op 24 maart dit jaar werd aangekondigd wat toen al weken in de lucht hing: een terugkeer van Karen, Kristel en Kathleen als K3. De tickets vlogen over de online toonbanken als zoete broodjes. In amper een uur tijd waren veertien shows in de AFAS Dome uitverkocht.

Ook de concerten in Nederland, in de Ahoy in Rotterdam, waren in trek. Zo waren daar ook in een mum van tijd acht shows uitverkocht. Een maand later werden er nog acht nieuwe shows toegevoegd aan het rijtje, vanwege de grote vraag naar tickets.

Uiteindelijk brengt dat de totale som op 40 concerten. 24 stuks in Antwerpen, 16 in Rotterdam. Vanavond gaat K3 Originals in première met de eerste show van een stevige reeks in de AFAS Dome. Zo staan zaterdag en zondag, en volgend weekend, telkens twee shows op het programma. De drie dames spelen tien dagen op rij in totaal veertien shows.

K3 in originele bezetting
© RTV archief - Karen, Kristel en Kathleen uit de oude doos. Of ze vanavond ook zo gekleed zullen zijn, valt af te wachten.

12x Turnhout of 6x Mechelen

Daarna nemen Karen, Kristel en Kathleen een pauze tot april. Dan spelen ze al hun shows in Nederland - 16 stuks - op elf dagen tijd. Op zaterdag 4, zondag 5, maandag 6, vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 april staan ze weer twee keer per dag op het podium.

In mei keert het gezelschap met hits als 'Oya lélé', 'Toveren' en 'Kusjesdag' terug naar ons land voor de laatste tien shows van de reünie. 40 shows dus, een absoluut record.

Om het even te kaderen: in totaal zakken 600.000 mensen af naar de AFAS Dome of de Ahoy om het trio te zien optreden. Dat is twaalf keer het aantal inwoners dat Turnhout telt of minstens zes keer alle Mechelaars.

_Bij de aankondiging van de reünie spraken wij met Kathleen Aerts uit Tongerlo, één van de drie originele K3'tjes. Zij kon ons alles vertellen over hoe de reünie tot stand kwam en hoeveel zin ze erin heeft. Vanavond zien we het resultaat, hieronder kan je het gesprek met Kathleen opnieuw bekijken. _