Dodentocht: eerste finishers, eerste opgevers

zat 9 Aug
aankomst eerste lopers Dodentocht 2025
© GVA

De eerste lopers hebben in Bornem de aankomst van de Dodentocht al bereikt. Gewoontegetrouw waren er lopers die al bij de finish stonden, nog voor die om 7u openging. Intussen zijn er uiteraard ook de eerste opgevers.

De Dodentocht startte vrijdag klokslag 21u met de doodskist die traditioneel door de straten van Bornem werd gedragen. Daarna konden de eerste lopers, en daar achter de wandelaars starten aan hun tocht van 100km.

Met 13 000 tickets was ook deze Dodentocht, net als de voorgaande jaren, helemaal uitverkocht. Uiteindelijk vertrokken er 12 643 deelnemers.

start Dodentocht 2025
© GVA

De omstandigheden in de nacht van vrijdag op zaterdag waren ideaal voor de lopers en wandelaars. Niet te koud of te warm en droog.

De eerste lopers stonden dan ook al voor 7u aan de finish en moesten dus wachten voor ze hun aankomst konden laten registreren.

In de loop van de nacht gaven ook zo'n 600 deelnemers op. Vooral aan de controlepost in Kalfort, na 35 km, stapten wandelaars uit de Dodentocht. Ook de jongste deelnemer, Lander Kegels uit Bornem zelf, moest opgeven.

De anderen hebben nog tot zaterdagavond 21u om de aankomst in Bornem te bereiken.

Rode Kruis

In de loop van de ochtend had het Rode Kruis ook al heel wat werk. Iets over halverwege, moesten de hulpverleners al 407 wandelaars of lopers verzorgen.

De meest voorkomende klachten zijn uiteraard blaren en spierpijnen. Daarnaast kregen ook heel wat deelnemers af te rekenen met maag- en darmklachten of huid- en schaafwonden. 21 deelnemers vielen flauw.

Het Rode Kruis zet aan de controleposten medewerkers in en heeft ook vliegen ploegen die overal op het parcours kunnen komen helpen.