Deze zomer kan je opnieuw in de boompitten van Stichting Kempens Landschap overnachten. Dat zijn unieke, druppelvormige tenten die op ongeveer drie meter hoogte aan een boom hangen. In onze regio kan dat van 1 juli tot en met 29 augustus in Paviljoen De Notelaer in Hingene bij Bornem.
3 meter boven de grond slapen: boompitten opnieuw beschikbaar in Bornem
Oorspronkelijk werden de tenten ontworpen als steun voor actievoerders die protesteerden tegen het kappen van bomen in Engeland. In 2014 werden ze voor het eerst gebruikt in het Park van de Franciscanessen in Wuustwezel en groeiden ze uit tot een vaste waarde binnen het zomeraanbod van Stichting Kempens Landschap. De druppelvormige tenten zijn het ontwerp van kunstenaar Dré Wapenaar.
Oevers van de Schelde
In Hingene kan je dus letterlijk weer de boom in en krijg je aanstaande zomer opnieuw de kans om aan de oevers van de Schelde te overnachten op een van de meest idyllische erfgoedlocaties van de provincie. “Wij zijn blij dat er opnieuw boompitten hangen in onze gemeente", zegt burgemeester Greet De Bruyn (cd&v).
"Ze lokken echt toffe bezoekers naar ons. Wij bieden in Bornem graag toerisme aan, zeker als het uniek en exclusief is. Rust en gastvrijheid spelen een waardevolle rol in deze manier van verblijfstoerisme. Ik ben er zeker van dat de pitkampeerders tijd nemen om te vertragen, onze leuke plekjes te verkennen en te genieten van wat onze gemeente te bieden heeft", aldus de burgemeester.