Vissen is weer hip: recordaantal deelnemers voor Carp Academy in Balen

zon 3 Aug
Carp Academy in Balen
© RTV

Op kamp met de chiro, KLJ of scouts, misschien zelfs op dans-, kajak- of gamekamp. Dat lijken voor de hand liggende zomerkampen, maar steeds meer tieners gaan ook op viskamp. In Balen verzamelden zo'n 50 jongeren tussen 12 en 18 drie dagen lang voor de Carp Academy. Een kamp waar vooral gewacht wordt, tot ze bijten, maar vissen is toch ook meer dan dat.

The Carp Academy kan dit jaar rekenen op een recordaantal van 50 deelnemers. Het is uitgegroeid tot het grootste jeugdkamp rond karpervissen in de Benelux. Jongeren uit binnen- en buitenland nemen het dit weekend tegen elkaar op, begeleid door persoonlijke coaches die hen alles leren over het materiaal, het juiste aas en de vistechnieken.

Wie de drie zwaarste vissen vangt dit weekend maakt kans op een prijs. Met het kamp wil de organisatie jongeren laten zien hoe leuk het is om bezig te zijn in de natuur.

Nieuw dit jaar zijn standhouders met karpermateriaal en foodtrucks, waardoor het weekend zelfs aanvoelt als een klein festival. Sommigen vangen hier hun eerste grote karper, anderen leren dan weer nieuwe technieken die ze meteen kunnen uitproberen. Vanavond zit het kamp erop.