Eerbetoon voor Frans Schillebeeckx op kermis van Rijkevorsel

maa 28 Aug 2023
In Rijkevorsel stond vandaag de stepkesrace op het programma. Die wordt traditiegetrouw georganiseerd door de supportersclub van veldrijder Toon Aerts, tijdens de kermis daar. Dit jaar werd het een speciale editie. RTV-journalist Frans Schillebeeckx had altijd goede contacten met de renner en zijn entourage. En omdat Frans eind juli overleed, wilde de supportersclub van Toon Aerts hem een passend eerbetoon geven. Daarom begon de race met een minuut stilte.

Met een pakkende minuut stilte beginnen ze in Rijkevorsel aan de stepkesrace. Deze wordt georganiseerd door de supportersclub van Toon en Thijs Aerts en Aaron Dockx, de Wielervrienden William's Place. Het is een vaste traditie op de kermis hier. Maar deze editie is toch ook een beetje in mineur na het overlijden van RTV-journalist Frans Schillebeeckx eind juli. Hij kwam hier vaak langs.De supporters hier van Toon Aerts supporteren vandaag voor de steppers, maar ze zouden graag nog eens hun Toon kunnen aanmoedigen. Al zal dat nog tot februari moeten wachten. Aerts kreeg vorige week ongelijk van de UCI en blijft dus geschorst tot midden februari.

De supporters denken na om hem bij zijn allereerste cross op een heel bijzondere manier te ontvangen. Ze willen er die dag echt iets speciaal van maken, maar hoe ze dat gaan doen, weten ze nog niet.