500 inwoners van Berlaar halen gratis boompje af voor campagne 'Bloeiend Berlaar'

© Kris Martlé

Vanochtend vond in het gemeentelijk magazijn van Berlaar het verdeelmoment van de ‘Behaag het Landschap’-actie plaats. Zo'n 500 gezinnen kwamen er een gratis boom afhalen.

Met de campagne ‘Bloeiend Berlaar’ wil het lokaal bestuur van Berlaar de gemeente groen en landelijk houden. Om dat te bereiken, biedt het lokaal bestuur via de actie 'Behaag het Landschap' gratis bomen en plantgoed aan een voordelig tarief aan zijn inwoners aan.

Meer dan 780 bomen en struiken extra in Berlaar

Liefst 417 gezinnen bestelden een gratis boom. Het gaat dan om een linde- of pruimenboom. Via de bestelactie van voordelig plantgoed kwamen daar nog 83 fruitbomen (appel, pruim, peer en kers) en 282 fruitstruiken (gele framboos, herfstframboos, rode bes, kruisbes en braambes) bij.

“In totaal komen er dus 500 bomen en 282 struiken bij in Berlaar”, besluit schepen van Leefmilieu Ann Van Loock. “Een mooi resultaat, zowel voor het klimaat als de biodiversiteit in onze gemeente. Fruitbomen en -struiken zijn namelijk niet alleen waardevol voor bijen, hommels en andere bestuivers, maar bieden ook voedsel en schuilplekken voor vogels en kleine zoogdieren. De vele bomen zijn dan weer goed voor ons klimaat: ze slaan CO₂ op, zorgen voor verkoeling tijdens warme dagen, houden water beter vast in de bodem en verbeteren de luchtkwaliteit.”

© Kris Martlé
© Kris Martlé
© Kris Martlé