Zware brand in het centrum van Berlaar: twee appartementen onbewoonbaar

brand Berlaar
© politiezone Berlaar-Nijlen

Deze nammidag is in Berlaar een zware brand ontstaan in een appartement in de Misstraat, net over de spoorweg richting Lier.

"Het vuur brak uit op de bovenste verdieping," zegt Sofie Soons van de politiezone Berlaar-Nijlen. Er kwam daardoor heel veel rook vrij. "Gelukkig kon de brand snel onder controle worden gebracht en was iedereen tijdig uit het gebouw."

De acht mensen die in het complex wonen, zijn gecontroleerd op mogelijke rookintoxicatie. Maar bleven gelukkig ongedeerd. De 2 bewoners van het appartement waar het vuur ontstond, krijgen voorlopig noodopvang. Het appartement liep te veel schade op, ook het naastgelegen appartement is door water- en rookschade onbewoonbaar. Die bewoners kunnen bij familie terecht.

Volgens burgemeester Walter Horemans (CD&V) zou de brand ontstaan zijn in de keuken van het appartement, mogelijk door een defect aan een elektrisch toestel. Maar dat wordt nog onderzocht. Door de brand was de Misstraat een hele tijd volledig afgesloten en ook het treinverkeer werd even stilgelegd door de hevige rookontwikkeling.

brand Berlaar
© RTV
brand Berlaar
© RTV