De wilg aan het watermolenhuisje De Beekjuffer, langs de Wandelweg aan de Nete in Mol, wordt helemaal geknot. De werken vinden plaats op vrijdag 13 en zaterdag 14 februari.
Wandelweg in Mol afgesloten op 13 en 14 februari: "Wilg aan watermolenhuisje wordt geknot"
Tijdens de werken is de Wandelweg afgesloten en geldt er een lokale omleiding voor fietsers en voetgangers. De boom is aangetast door de zwavelzwam en vormt op termijn een veiligheidsrisico. De volledige kruin wordt verwijderd, zodat wandelaars en fietsers er veilig kunnen blijven passeren.
De beslissing om de boom te knotten werd genomen door het gemeentebestuur, in overleg met de Vlaamse Milieumaatschappij en de groendienst. Omdat de boom vlak naast een veelgebruikt wandel- en fietspad staat, was ingrijpen noodzakelijk om de veiligheid te garanderen.
Waarom knotten nodig is bij aantasting door zwavelzwam
Een aantasting met zwavelzwam kun je niet genezen, omdat de schimmel in het hout zit en niet kan worden weggespoten of weggesnoeid. De zwavelzwam tast het kernhout aan, het dragende deel van de boom, waardoor dat hout broos wordt en takken of zelfs de stam op termijn kunnen afbreken, ook al lijkt de buitenkant nog gezond. Omdat er geen doeltreffende bestrijding bestaat, richten we ons op veiligheid: door de wilg te knotten halen ze het zware bovendeel weg en verkleinen ze het risico voor wandelaars en fietsers.
Schuil- en broedplaats voor vogels en insecten
Het uitzicht verandert merkbaar, want enkel de stam blijft staan. Door die te behouden, verdwijnt het risico en blijft de boom tegelijk een schuil- en broedplaats voor vogels en insecten.