VR-trainingssysteem laat agenten Bodukap toe om crisissituaties beter in te schatten

vr-opleiding Bodukap 01
© RTV

Politiezone Bodukap investeert als eerste in de regio in het Virtual Reality trainingssysteem van TACTSIM. De technologie zal ingezet worden voor allerlei trainingsdoeleinden. Denk aan geweldsbeheersing en andere tactische vaardigheden. Agenten kunnen met VR getraind worden in bepaalde situaties en in eigen huis. Want het was eerder niet zo makkelijk om een geschikte oefenlocatie te vinden.

In de politiezone BoDuKaP wordt sinds kort een nieuwe stap gezet in het trainen van agenten. Als eerste in de regio Rivierenland en de Kempen investeren ze in het Virtual Reality-trainingssysteem van het Antwerpse bedrijf TACTSIM.

Met de VR-technologie kunnen agenten ondergedompeld worden in levensechte scenario’s waarin ze snel en accuraat moeten reageren op verschillende vormen van agressie of dreiging. De simulaties zijn interactief en dynamisch, waardoor de beslissing van de agent invloed kan hebben op het verdere verloop van de scène. Zo investeert BoDuKaP in een Belgisch trainingssysteem, gemaakt voor en door lokale politie.

BoDuKaP moest voor simulaties nu zelf op zoek naar locaties en figuranten voor trainingen, dat is met TACTSIM verleden tijd. Een dergelijke oefensessie kan ook in een 10-tal minuten in elkaar worden gezet.

Realistische simulaties in een veilige omgeving

Korpschef Jelle Cotemans geeft aan wat het grote voordeel is van het gebruik van VR: “De agenten kunnen op deze manier getraind worden in bepaalde situaties zonder enige reële risico’s, maar met een maximale leercurve. Met behulp van de technologie kunnen verschillende scenario’s herhaald worden om nadien te evalueren en indien nodig bij te sturen. Dit leidt tot een grotere professionele weerbaarheid op het terrein.”