Het hoofdkantoor van Telenet aan de Liersesteenweg verhuist naar de Raghenosite achter het station van Mechelen. De werken aan de nieuwbouw moeten volgend jaar starten en klaar zijn tegen 2030. Het telecombedrijf blijft dus verankerd in de Dijlestad, ook na de overname door het internationale Liberty Global. En dat is goed nieuws voor de werkgelegenheid, klinkt het bij burgemeester Bart Somers.
Telenet blijft in Mechelen, nieuw hoofdkantoor verrijst nabij station
© RTV
Volgens CEO John Porter zijn er verschillende redenen voor de verhuis. Het huidige gebouw is al dertig jaar oud en er zijn grote investeringen nodig. Het is kostenefficiënter om te verhuizen en daarmee komt de hoofdzetel dichter bij het openbaar vervoer en vlak bij de fietsostrade.
Pas over 3,5 jaar zou de verhuisoperatie plaatsvinden. De bouwwerken starten wel al in 2027. Telenet is een belangrijke werkgever in Mechelen. Er werken meer dan 3.500 mensen. Wat er na 2030 met de huidige gebouwen van Telenet zal gebeuren, is nog niet duidelijk. De stad ziet er een meer residentiële functie voor.