Het SCK heeft al veel ervaring met grote kernreactoren maar die zijn enorm duur. Daarom liggen toekomstige kleine zogenaamde SMR-reactoren tegenwoordig veel beter in de markt. In 2035 moet een eerste proefreactor klaar zijn in Mol in samenwerking met Italië en Roemenië.
SCK wil kleine demonstratiereactor klaar hebben tegen 2035

SMR betekent letterlijk kleine modulaire reactor. Om er één in Mol te kunnen bouwen, was internationale samenwerking nodig. En dat werd het consortium Eagles met het Italiaanse bedrijf Ansaldo Nucleare en de nucleaire onderzoeksinstellingen uit Italië (ENEA) en Roemenië (RATEN). Het demonstartiemodel dat tegen 2035 in Mol gebouwd wordt, kreeg de naam "Leandra" mee.
In 2039 moet "Alfred" klaar zijn in Roemenië en dan kan de technologie verkocht worden. De kleine reactor zal gekoeld worden met lood en daar heeft SCK heel veel know how over.
Het Eagles-consortium zal voor een deel verder bouwen op onderzoekswerk dat de Roemeense en Italiaanse partners de voorbije jaren deden. De vorige minister van Energie Tinne Van der Straeten van Groen was niet te spreken over de samenwerking. Zij vindt dat de 100 miljoen euro van de federale regering voor het consortium aan de Italiaanse en Roemeense partner cadeau wordt gedaan omdat SCK veel meer ervaring heeft. De nieuwe minister van Energie Mathieu Bihet van MR staat wel achter het Eagles-consortium.