Ravage is enorm na ongeval in Mechelen: “Dronken bestuurder viel in slaap na feestje”

compilatie ongeval
© Politie Rivierenland

Een ware ravage na een ongeval op de Leestsesteenweg in Mechelen. Die straat moest in de nacht van vrijdag op zaterdag een tijdlang afgesloten worden. De bestuurder was ingedommeld nadat hij van een feestje kwam en met zijn auto tegen een ander voertuig tot stilstand kwam.

In de loop van de nacht van vrijdag op zaterdag vond er een verkeersongeval plaats op de Leestsesteenweg in Mechelen. Een bestuurder verloor de controle over zijn wagen en belandde tegen een andere wagen. De schade was groot waardoor de rijbaan gedurende enige tijd diende afgesloten te worden. De bestuurder bleef ongedeerd maar bleek dronken. Hij legde een ademanalyse af waarbij hij 1,86 promille alcohol in het bloed liet optekenen.

© Politie Rivierenland

Cocktail van kalmeringsmiddel en alcohol

Naar eigen zeggen kwam hij, na een drukke werkweek, van een feestje. Daar had hij een kalmeringsmiddel genomen en hierbij alcoholische dranken genuttigd, waardoor hij in slaap gevallen zou zijn. De bestuurder moest na de crash zijn rijbewijs inleveren.

Nog eens 14 rijbewijzen ingetrokken

Politie Rivierenland moest bij alcoholcontroles en controles op drugs afgelopen weekend nog eens 14 rijbewijzen onmiddellijk intrekken voor 15 dagen. De opvallendste feiten op een rijtje:

Zo moest ook een Nederlandse koerier zijn rijbewijs inleveren. Hij testte positief op THC. Hij verklaarde dat hij dagelijks een joint rookt. Hij moest zijn boete van 1.260 euro onmiddellijk te betalen, een bedrag dat hij niet op zak had. Ook zijn rijbewijs kon hij niet voorleggen. De dringende geneesmiddelen die hij moest leveren werden overgeladen in een auto van een collega die ter plaatse kwam. De overtreder heeft nu vier dagen de tijd om het bedrag te voldoen en zijn rijbewijs in te leveren.

Een jonge bestuurder testte positief op het gebruik van cocaïne en cannabis. Zijn rijbewijs werd onmiddellijk ingetrokken. De jongeman is hardleers, want eerder dit jaar werd hij al voor dezelfde feiten in overtreding genomen.

Nog een bestuurder verkeerde ook in staat van herhaling. In 2023 werd hij wegens gevaarlijk rijgedrag aan de kant gezet. Hij legde toen een analyse af van 0,96 promille alcohol in het bloed. Zijn rijbewijs werd toen op last van het parket ingetrokken. Nu legde hij een ademanalyse af van 1,33 promille alcohol in het bloed. De technische keuring van zijn voertuig was verstreken en zijn aanhangwagen was niet voorzien van het kenteken van het trekkend voertuig.

En nog een bestuurder bleek hardleers te zijn. In juni 2025 werd hij al tegengehouden. Zijn rijbewijs werd toen ingetrokken voor 15 dagen. Tijdens de nacht van zaterdag op zondag legde de chauffeur een analyse af van 1,22 promille alcohol in het bloed. Naar eigen zeggen kwam hij van een feestje en had goed opgelet wat hij dronk. Op het laatste had hij zich laten gaan…

Een jonge man die minder dan twee jaar zijn rijbewijs heeft legde een analyse af van 1,08 promille alcohol in het bloed. De overtreders zijn nu hun rijbewijs voor 15 dagen kwijt.