PVDA Heist-op-den-Berg vraagt aan het gemeentebestuur om de samenwerking tussen de Heistse politie en het softwarebedrijf Cellebrite onmiddellijk stop te zetten. Het Israëlische bedrijf zou volgens de linkse partij haar technologie gebruiken om Israël te ondersteunen in de oorlog met Palestina.
PVDA Heist: "Lokale politie werkt met software van Israëlisch bedrijf dat bijdraagt aan genocide in Gaza"

© archief RTV / rechtenvrije stockfoto
"Cellebrite is rechtstreeks ontwikkeld door de Israëlische inlichtingendienst en getest op Palestijnen", zegt Senne Heremans, gemeenteraadslid voor PVDA in Heist. "Hun technologie wordt gebruikt om een volk onder bezetting digitaal te breken".
Volgens de partij zou de software van Cellebrite ingezet worden voor militaire invallen, om smartphones en computers van Palestijnen te kraken en volledigie digitale profielen op te stellen. Mensenrechtenorganisaties waarschuwen al jaren voor de spionagesoftware.
Heremans vraagt nu dat het gemeentebestuur, dat bestaat uit CD&V en Vooruit, de samenwerking onmiddellijk stopzet. "Heist-op-den-Berg kan overschakelen naar alternatieven, dat bewijzen ze in de helft van onze Vlaamse steden en gemeenten al".