Opstand in centrum voor illegalen Merksplas

don 12 Mar
Opstand in gesloten centrum Merksplas
© archief RTV

In het gesloten centrum in Merksplas zijn donderdagmiddag 9 bewoners in opstand gekomen. De politie kwam ter plekke om de betrokkenen te kalmeren. Ze werden in afzondering geplaatst. Bij de opstand raakte niemand gewond, maar er is wel materiële schade in het centrum.

Het indicent gebeurde in het Gesloten Centrum van Merksplas (CIM), waar mensen van vreemde origine in onwettig verblijf ondergebracht worden in afwachting van hun terugkeer. Na een discussie tussen een bewoner en een medewerker begonnen 9 mensen zich te verzetten. Dat meldt de Dienst Vreemdelingenzaken.

Het personeel heeft daarop de vleugel verlaten en de politiezone Noorderkempen kwam bijstand verlenen om de betrokken personen te kalmeren. Dat verliep succesvol.

Er verblijven in totaal 100 mensen in het centrum. Het bevindt zich op het domein van Merksplas-Kolonie, waar ook de gevangenis is.