De gemeente Nijlen gaat met een private partner in zee om het gemeentelijk zwembad te bouwen. De plannen voor dat zwembad liggen al langer op tafel. Zo moet die komen langs de Grote Puttingbaan, naast sporthal De Putting in Kessel.
Nijlen gaat op zoek naar private partner voor bouw gemeentelijk zwembad
Het moet geen recreatief zwemparadijs worden, maar een praktisch bad waar zowel inwoners, scholen als verenigingen gebruik van kunnen maken. Zo ligt de focus sport en educatie op de site.
Om het zwembad te bouwen, is uiteraard een partner nodig. De gemeente gaat daarom in zee met een private partner die instaat voor het ontwerp en de bouw van het zwembad, maar daarnaast ook het gebouw mee moet onderhouden en een uitbater moet zoeken.
De gemeente wil vooral de regierol op zich nemen. Ze wil waken over het project, maar een partner zoeken die zelf de touwtjes in handen kan nemen om het project succesvol te laten verlopen.
Bottleneck
Er zijn ook een aantal voorwaarden waar de partner aan moet voldoen. Denk maar aan de duurzaamheid van het gebouw, maar daarnaast ook de bereikbaarheid naar het nieuwe zwembad. Parkeergelegenheid is er al wel in de nabije omgeving, maar het mag geen verkeersbottleneck worden aan De Putting.
De gemeente hoopt in de loop van dit jaar zijn partner te vinden. Vanaf volgend jaar wordt het ontwerp uitgewerkt en de vergunning aangevraagd. In 2028 zou de bouw dan moeten starten. De opleverdatum ligt in het jaar 2030 als alles volgens plan verloopt.