Nieuw schoolgebouw voor Busleyden Atheneum Zandpoort in Mechelen is klaar

Nieuw gebouw Busleyden Mechelen
© GVA

Het Busleyden Atheneum aan de Zandpoortvest heeft een nieuw schoolgebouw in gebruik genomen. Omdat de campus een paar vernieuwende studierichtingen aanbiedt die steeds meer leerlingen aantrekken, was het vorige gebouw te klein geworden. De lokalen in de campus zijn uitgerust met de nieuwste technieken, en de school heeft voortaan ook een eigen sporthal.

Campus Zandpoort is een van de 7 afdelingen van het Busleyden Atheneum. Hier bieden ze richtingen aan die leerlingen opleiden in communicatie, talen en IT. Voortaan kunnen die scholieren terecht in nieuwe klaslokalen.

Om er les te krijgen van de leerkrachten, of om aan zelfstudie te doen. Het gebouw is zo ontworpen dat ruimtes makkelijk opgedeeld of net samengevoegd kunnen worden. En het is ook een pak groter dan de vorige campus. De school wil op termijn groeien van 300 naar 600 leerlingen.

Op de benedenverdieping vinden we een multifunctionele ruimte en wetenschapsruimtes. Een verdieping hoger zijn er de moderne klaslokalen. En boven bevindt zich de kers op de taart: een nagelnieuwe sporthal, die na de schooluren gebruikt kan worden door verenigingen en clubs. Het schoolgebouw is amper enkele dagen in gebruik, en de leerlingen zijn al lovend.

De bouwwerken hebben zowat anderhalf jaar geduurd.