De politie van de zone Geel-Laakdal-Meerhout heeft vorige week, tijdens de eerste week van het nieuwe schooljaar, een tiental elektrische steps, fietsen en fatbikes in beslag genomen. Ze reden dikwijls sneller dan de toegelaten 25 km/u.
Na controles aan scholen neemt politie een 10-tal opgedreven tweewielers in beslag

Agenten van de politiezone Geel-Laakdal-Meerhout konden bij controles aan scholen een 10-tal opgedreven tweewielers in beslag nemen. dat gebeurde bij verkeerscontroles in de eerste schoolweek.
De inspecteurs van het team verkeer namen de opgedreven voertuigen in beslag. Dat ging van bromfietsen tot fatbikes, e-steps en zelfs gewone elektrische fietsen. Een bromfiets, een e-step, een elektrische fiets of een fatbike opdrijven is verboden en strafbaar.
Wettelijk in orde
De politie raadt aan om voor een aankoop goed na te kijken of de fiets of step wel wettelijk in orde is. Als de fatbike een gashendel heeft waardoor je kan rijden zonder te trappen, of als je via het digitale display instelt dat de trapondersteuning boven 25 km/u blijft werken, verandert je fatbike in een illegale bromfiets, zo waarschuwt de politie nog.