Leerkrachten verbeteren op Grote Markt als protest

leerkrachten verbeteren protestactie
© RTV

Leerkrachten van scholengemeenschap VORM, dat zijn de katholieke scholen regio Mechelen, hebben vanmiddag samen verbeterd op de Grote Markt van Mechelen. Het ging om een vorm van protest van de onderwijssector.

Met hun actie wilden de leraren aantonen dat lesgeven veel meer is dan 22 keer per week 50 minuten voor de klas staan. Dat er ook heel wat andere taken bijkomen, zoals bijvoorbeeld verbeteren.

De actie was vooral bedoeld als protest tegen de vele hervormingsplannen van minister van Onderwijs Demir. De leerkrachten vinden die een slag in hun gezicht.

Nu ging het om een positieve actie, samen verbeteren op een goed zichtbare plaats. Maar de minister geen gas terugneemt, sluiten de leerkrachten hardere acties, zoals bijvoorbeeld een staking, niet uit.

leerkrachten verbeteren protestactie
© RTV