Een vreemd verhaal in Beerse. De gemeente Beerse deed een oproep om melk te schenken aan de sociale kruidenier De Steunpilaar, zodat zij dat verder konden verdelen aan mensen in armoede in de gemeente en buurgemeente Vosselaar. Maar het FAVV, het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen, zegt dat melk aannemen van particulieren niet toegelaten is.
Kafka lust geen melk in Beerse: De Steunpilaar mag gedoneerde melk niet uitdelen

© rechtenvrije stockfoto
"Het was hartverwarmend om te zien hoeveel inwoners reageerden op onze oproep", vertelt Guns. "Maar we zullen nu creatief moeten zijn met de gedoneerde flessen. We moeten ook bekijken hoe we melk van de officiële leveranciers tot bij De Steunpilaar krijgen."
Geen extra budget
De gemeente wil zelf ook financieel helpen waar nodig, maar is nu al betrokken bij de voedselverdeling van De Steunpilaar. Zij zeggen dat er ook niet zomaar extra budget kan vrijgemaakt worden.
De steunpilaar is nog een nieuwe armoedevereniging in de gemeente Beerse. Het is een verzameling van vrijwilligers die zijn opgestaan na de problemen met vzw De Watertoren. De samenwerking tussen die vereniging en de gemeente werd stopgezet na negatief advies van het FAVV.