Infoborden aan campus Blairon Turnhout vertellen geschiedenis kazerne

campus blairon
© RTV - infoborden Campus Blairon

De stad Turnhout heeft infoborden geplaatst aan de gevel van de verschillende blokken op Campus Blairon. De borden moeten een inkijk geven in de geschiedenis van de gebouwen. Bijna 50 jaar lang was Campus Blairon de legerkazerne waar militairen toekwamen om aan hun legerplicht te beginnen. Via QR-codes op het bord kunnen voorbijgangers foto's krijgen van toen, met zelfs nog enkele leuke weetjes erbij.

De gebouwen van Campus Blairon waren vroeger de thuisbasis van de Turnhoutse legerkazerne. De kazerne werd gebouwd net voor het begin van de Tweede Wereldoorlog en in 1939 werden de nieuwe gebouwen ingenomen door het 8ste Linie. De kazerne krijgt de naam kwartier majoor Blairon, naar majoor Lodewijk Blairon een officier van het 8ste Linie die sneuvelde in 1914 nabij Diksmuide.Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd de kazerne bezet door Duitse troepen.

Van 1946 tot 1994 deed de kazerne dienst als het Opleidingscentrum nr. 3 beter gekend als OC3. Voor vele dienstplichtigen was het centrum het eerste contact met het leger en het begin van hun opleiding. In 1998 gingen de deuren van de kazerne definitief dicht en werden de gebouwen later aangekocht door de stad Turnhout.

infoborden campus Blairon
© RTV - infoborden Campus Blairon
infoborden campus Blairon
© RTV - infoborden Campus Blairon
infoborden campus Blairon
© RTV - infoborden Campus Blairon

Infoborden

De rijke geschiedenis van de kazerne werd nu vereeuwigd op verschillende infoborden en voortaan kunnen bezoekers het verhaal van de kazerne herontdekken. 700.000 militairen zijn hier begonnen aan hun legerplicht. De rekruten kregen er eerst een week 'les' en daarna schakelden ze dan over naar de Tielenheide enkele kilometers verderop voor de eerste proeven van hun militaire opleiding.

Een groep oud-militairen, onderofficieren van vroeger, houden nu samen de Turnhoutse legergeschiedenis bij. Bij de verschillende borden, een per blok, kan je een QR-code scannen voor een aantal leuke weetjes.

Wist je dat bijvoorbeeld Koen Wauters van Clouseau er zijn legerplicht kwam doen, maar ook zaken zoals wat er in welk specifiek gebouw zich bevond ? In totaal staan er 6 nieuwe infoborden.

Benieuwd naar het hele verhaal van de groep oud-militairen. Vrijdag 12 september wordt er een lezing gehouden in de aula van Campus Blairon. De rondleiding met gids op Open Monumentendag, nu zondag, is volledig uitverkocht.