Afbraak oud seinhuis Battel kan beginnen

zon 10 mei
Battelbrug Mechelen
© Archief RTV

Over een week start de afbraak van het oude seinhuis aan de Battelbrug. Daarmee komt er na jaren eindelijk duidelijkheid over het gebouw. Dat laat N-VA-gemeenteraadslid Anne Delvoye weten, die het dossier al jaren opvolgt.

Het oude seinhuis raakte in 2018 zwaar beschadigd nadat er een auto tegen botste. Omdat de schade zo groot was, werd er naast het oude seinhuis een nieuw prefab-constructie gezet voor de bediening van de brug en de seinen.

De twee gebouwen zorgen ervoor dat het kruispunt niet echt overzichtelijk is, en dus gevaarlijk. Maar aan de andere kant bepaalde het oude seinhuis jarenlang mee het straatbeeld aan de Battelbrug. En dus lag een afbraak van dat gebouwtje ook gevoelig in de buurt.

Het was dan ook lange tijd onduidelijk wat er nu ging gebeuren. Nu staat de sloop dus vast. En die zal over een week beginnen.