8 mensen staan terecht voor moord op Sherwin Peterhof in Meer

don 2 Apr
Sherwin Peterhof
© Opsporing Verzocht

In Amsterdam is het proces gestart tegen 8 mensen die terecht staan voor de moord op Sherwin Peterhof. Eén verdachte is nog voortvluchtig. In de zomer van vorig jaar werd het lichaam van de Surinaamse man van 41 gevonden door een boer naast zijn maïsveld in Meer. Het onderzoek verliep in fasen en via een Nederlands opsporingsprogramma konden steeds meer mensen in beeld betrokken worden.

Het lichaam van Peterhof werd vorig jaar op 15 augustus gevonden naast een maïsveld in Meer bij Hoogstraten. De zaak gaat volgens het Openbaar Ministerie over 100.000 euro die gestolen werd uit de flat van een vrouw waar hij op dat moment verbleef. De verdenking viel op hem en hij werd met een smoes naar een huis gelokt waar hij door 4 mannen werd afgeranseld om te weten te komen waar het gestolen geld was. Maar Sherwin overleefde het niet.

Er staan nu 8 vrouwen en mannen tussen 31 en 57 jaar oud terecht in de zaak. Het proces moet nog duidelijk maken of het hier gaat om moord met opzet en voorbedachten rade zonder de bedoeling te doden maar met de dood als gevolg. Ook lijkverberging is strafbaar. Wie daar bij was, riskeert geen extra straf.

De verdachte die nog voortvluchtig is, heeft 15 jaar geleden al eens iemand vermoord en het lichaam op dezelfde manier verborgen. Dat vinden sommige speurders wel heel toevallig.