Niels Vandeputte (Brecht) en Marthe Truyen (Bevel) worden Belgisch kampioen gravel

zon 17 Aug
Marthe Truyen en Niels Vandeputte
© RTV

1500 profs en recreanten doen zondag mee aan het 3de BK gravel ooit. Na Leuven en Turnhout is het nu de beurt aan de Parel der Kempen. De renners maken een grote 8 door de regio eerst noordwaarts en dan zuidwaarts. Marthe Truyen is Belgisch kampioen bij de vrouwen. Ze werd dat ook al in Leuven twee jaar geleden. Niels Vandeputte uit Brecht klopte Tim Merlier in de sprint. Olen was goed vertegenwoordigd met een tweede plek voor Timo Kielich en een vierde plek voor Mats Omloop.

Heel wat bekende namen aan de start in Westerlo zoals Tim Merlier die zich wel wat ziekjes voelt, Gianni Vermeersch, Laurens Sweeck en bij de vrouwen Marthe Truyen. Op de foto zie je Merlier en Sweeck keuvelen vlak voor de start.

Tim Merlier en Laurens Sweeck keuvelen voor de start van het BK Gravel in Westerlo
© RTV

De renners passeren ook langs de Grote nete naast het centrum van Westerlo. Die strook van 500 meter wordt opgedragen aan de betreurde Ludo Dierckssens die normaal meegereden zou hebben en zowat de ambassadeur was van dit BK Gravel. Ook aan de start werd aan hem gedacht in aanwezigheid van zijn partner Carine en goede vriend Koen Buyse van rockgroep Zornik.

Bij de mannen won Brechtenaar Niels Vandeputte, dat belooft voor het nieuwe veldritseizoen. Hij kon net Timo Kielich en Tim Merlier voor blijven. Kielich is een Duitser die in Olen woont.

Daan Soete was zesde en Laurens Sweeck 9de.

Lentel Huys uit Gierle wint bij de U17 Meisjes.

Marthe Truyen Uit Bevel is Belgisch kampioene gravel en Niels Vandeputte is de Belgische kampioen
© RTV
Podium mannen BK Gravel 2025 Westerlo
© RTV
Lentel Huys uit Gierle is Belgisch kampioen gravel bij de U17
© RTV

Wim Veris uit Herentals wint bij de 70-plussers. Zijn Buurman Rudi Geentjens wordt tweede. een derde deelnemer was er niet.

Sterre Vervloet uit Vosselaar wint goud bij de U23.

Sterre vervloet is Belgisch kampioene Gravel bij de U23
© RTV

Jinse Peeters uit Mol behaalt goud bij de elites zonder contract.

Jinse Peeters wordt Belgisch kampioene Gravel bij de elites zonder contract
© RTV