"Ik denk dat de motorsport te lang op zijn lauweren heeft gerust". Dat heeft voormalig motorcrosser Joël Smets uit Dessel vanmiddag gezegd tijdens een hoorzitting in het Vlaams Parlement. De sport ligt steeds meer onder vuur omdat ze te luid is en een impact heeft op de natuur. Het aantal vergunde oefenterreinen in ons land staat intussen op het laagste peil ooit en vaak gelden er beperkingen. De Kempen telt met Arendonk, Lille en Olmen nog 3 terreinen.
Hoorzitting in Vlaams Parlement moet belangen van motorcross, natuur en buurt verenigen
Het is de eerste keer dat er een hoorzitting plaatsvindt in het Vlaams Parlement over de motor- en rallysport. Ook Joël Smets zakt af naar Brussel. Hij spreekt niet in naam van Motorsport Vlaanderen, maar als verdediger van zijn grote liefde. Want het aantal oefenterreinen in ons land valt stilaan op één hand te tellen. De grote boosdoener: het lawaai. Motorsport is te luid. Er wordt aan gewerkt, zegt Smets. Maar hij geeft toe dat zijn sport te laat in gang is geschoten.
De motorcrossterreinen van Lille en Olmen liepen de afgelopen jaren vaak tegen de muur bij Raad van State. Dylan Elen, die voor de buurtbewoners spreekt, wil de sport niet weg uit Vlaanderen, maar vindt dat er nog veel werk aan de winkel is.
Toch ziet Smets dat er al vooruitgang geboekt wordt. Zo voldoen de motoren van de profs intussen aan de nieuwe regelgeving in ons land. Maar vooral de hobbycrossers, die minder nieuwe en duurdere modellen gebruiken, lopen nog achter. Door een nauwe samenwerking binnen de federatie kan ook daar werk van gemaakt worden, denkt Smets.