Fors overladen lichte vracht van fastfoodketen op de bon in Mechelen

Overlading lichte vracht Mechelen
© Politiezone Rivierenland

De politie Rivierenland heeft een een boete van bijna 7000 opgelegd aan de bestuurder van een lichte vrachtwagen die fors overladen was. De chauffeur was onderweg voor leveringen aan een fastfoodketen in Mechelen, Charleroi en Doornik maar zijn vracht was veel te zwaar.

De lichte vrachtwagen was niet een beetje overladen. Agenten zagen meteen dat de achterkant van het voertuig helemaal doorhing. Uit metingen bleek dat de lichte vracht 70 procent boven het maximale toegelaten gewicht te zitten.

De bestuurder was onderweg van Antwerpen naar leveringsadressen in Mechelen, Charleroi en Doornik. De lading moest ter plaatse worden overgeladen in twee andere vrachtwagens en het voertuig zal opnieuw gekeurd moeten worden. De onmiddellijke inning bedroeg 6.750 euro.

Ook 13 rijbewijzen ingetrokken

De politie trok tijdens dezelfde controle ook 13 rijbewijzen in voor 15 dagen. De betrokken bestuurders testten positie of drugs of alcohol. Onder meer aan man die een levenslang rijverbod had, bleek 1,93 promille alcohol in het bloed te hebben.

Een Franse bestuurder die het rood licht negeerde had dan weer 2,16 promille alcohol in het bloed. Zijn rijbewijs werd ingetrokken en hij moest de boete onmiddellijk te betalen, omdat hij geen adres in België had.

Kort na de controle vertrok de man, ondanks het opgelegde rijverbod, opnieuw met zijn voertuig. Hij werd door de verkeersagenten opnieuw uit het verkeer gehaald. Bij een nieuwe alcoholanalyse liet hij nog steeds 1,70 promille alcohol in het bloed optekenen.