In het Dorpshuis in Leest kan je dit en volgend weekend naar de Cadeaudagen van Oxfam. Je koopt er unieke, ambachtelijke cadeaus die bijdragen aan een eerlijk handelssysteem van kleine producten in het Globale Zuiden.
Oxfam Cadeaudagen met kerstcafé in het Dorpshuis in Leest
Ook op dinsdag 9 en woensdag 10 december kan je in het Dorpshuis terecht voor de eindejaarscampagne van Oxfam. Het gebouw wordt omgetoverd tot sfeervolle pop-up winkel, in het weekend is er ook een kerstcafeetje met wijn, koffie, bier of soep. Op zaterdag en zondag is het Dorpshuis open van 14u tot 18u. Op dinsdag en woensdag is dat van 12u tot 16u.
Fairtrade
Al meer dan 50 jaar werkt Oxfam samen met kleine producenten en coöperaties wereldwijd. Achter elk product in de winkel schuilt volgens de organisatie een verhaal van vakmanschap, duurzaamheid en rechtvaardigheid.
Oxfam wil rechtvaardige regels voor de internationale handel. Want eerlijke handel geeft producenten in het Zuiden sterke eigen benen en draagt op die manier bij tot duurzame ontwikkeling, klinkt het. De organisatie probeert mensen bewust te maken van het onrecht in de wereldhandel.
Bekende gezichten
Oxfam werkt voor zijn eindejaarscampagne traditiegetrouw samen met bekende gezichten. Dit jaar zijn dat radio- en televisiepresentatrice Julie Van den Steen, Thuis-acteur Yemi Oduwale en actrice en model Lize Feryn. "De superkracht achter een fair geschenk van Oxfam? Het maakt iemand blij én je steunt een eerlijk verhaal. Oxfam doet bovendien meer dan faire producten verkopen; als organisatie zitten ze aan tafel met onze politici en komen ze op voor eerlijke handel voor álle boeren,” aldus Lize Feryn.