Used toegevoegd aan line-up Pukkelpop: dj uit Wechelderzande naar main stage

USED staat op Gladiolen in Olen, nummer "You say" staat op 1 in UNTZ-lijst van Studio Brussel
© RTV

Over een kleine maand strijkt Pukkelpop opnieuw neer in Kiewit. Op de affiche staat ook dit jaar Used uit Wechelderzande. Vorig jaar trad hij nog op in de Wave, een van de grootste tenten van het festival, maar dit jaar maakt hij de overstap naar de main stage. Op zaterdag 22 augustus mag de dj zijn oeuvre afvuren op het grootste podium van Pukkelpop.

Used, de artiestennaam van Jo Eelen, is de voorbije jaren uitgegroeid tot een van de bekendste Belgische namen in de drum-'n-bassscene. Zijn debuutalbum bereikte de vijfde plaats in de Ultratop en hij stond al meermaals op Tomorrowland. Ook festivals als Rock Werchter, Clamotte Rock, Sunrise, Gladiolen en Pukkelpop deden al een beroep op hem. Enkele maanden geleden speelde hij bovendien zijn grootste soloshow tot nu toe in de Lotto Arena.

Main stage

Dit jaar mag Used zich dus bewijzen op de main stage van Pukkelpop. Op zaterdag 22 augustus opent hij het podium niet, maar is hij wel de tweede artiest van de dag. Zijn set loopt van 15.10 tot 16 uur, meteen na opener Kids With Buns.

Used is niet de enige artiest uit de Kempen op de affiche. Bloody Bloody Kempen, het punkproject van de Grobbendonkse Priceduifkes met onder meer Hoogstratenaar Thibault Christiaensen van Equal Idiots, brengt een eerbetoon aan vijftig jaar punk. Christiaensen sluit op zondag ook het festival af, samen met radiomaker Stijn Van de Voorde.