Muziek verbindt, dat bewijzen de flatsingers in wzc Heiberg in Beerse. Het koor werd drie jaar geleden opgericht door de bewoners van de serviceflats en is ondertussen uitgegroeid tot een hechte groep van 32 zangers en zangeressen van 73 tot 99 jaar. Tijdens hun lenteconcert genoten bewoners, familieleden en vrienden van een optreden vol meezingers en ontroerende liedjes.
Meet the Flatsingers from 't Heilaar in Beerse!
Een volle zaal voor het lenteconcert van de flatsingers, letterlijk de serviceflatbewoners die voor de bewoners van het rusthuis zingen. Het rusthuis ging op vraag van de flatbewoners op zoek naar een dirigent en nu komen de leden van het koor om de twee weken samen om te repeteren. Twee keer per jaar houden de flatsingers een concert voor de bewoners, familieleden en vrienden.
Ondertussen telt het koor 32 leden tussen 73 en 99. Voor veel bewoners helpt het koor om de eenzaamheid tegen te gaan. Niet alleen de muziek is belangrijk, ook het sociale contact dat het koor met zich mee brengt doet deugd.
Dat zingen gezond is bewijst Cor, zij is bijna 100 jaar oud en daarmee de oudste zangeres in het koor, maar zo voelt ze zich helemaal niet. Of het nu meezingers of trage liedjes zijn, ze zingt ze allemaal even graag.
Het koor denkt nog lang niet aan stoppen, en ze zijn zelfs nog heel ambitieus want ze willen naar het Sportpaleis. Das pas nostalgie K3-originals.