Voorlopig geen invoertarief van 15% voor farma naar VS: goed nieuws voor Janssen en Pfizer

woe 30 Jul
Janssen Pharma Johnson en Johnson Beerse
© Archief RTV

Het ziet er dan toch naar uit dat de farma voorlopig aan het invoertarief van 15% in de Verenigde Staten ontsnapt. Dat is belangrijk voor ons land en voor onze regio met Janssen Pharmaceutica in Beerse, Geel en Olen.

Trump had eerder laten verstaan dat hij megatarieven tot 100% overweegt voor farmaceutische producten, in een poging om bedrijven te stimuleren hun productie terug naar de VS te halen. Volgens de Europese Unie is dat niet mogelijk: voor producten waarvoor momenteel nog geen invoertarieven gelden, is het maximumtarief vastgelegd op 15%.

Farmaproducten vallen buiten het tariefakkoord dat eerder in Schotland werd gesloten. Dat betekent dat, mochten er in de toekomst toch tarieven worden ingevoerd, die binnen de grens van 15% moeten blijven. Op 1 augustus verandert er dus niets voor de farmasector: de bestaande vrijhandel blijft gewoon van kracht.