Twee jaar cel voor man die Sint-Lambertuskerk in Beerse zwaar beschadigde met vuurwerk

kerk Beerse beschadigd oudjaar 2024-2025
© VRT NWS

De man die tijdens nieuwjaarsnacht 2025 zware schade aanrichtte aan de Sint-Lambertuskerk in Beerse, is door de correctionele rechtbank in Turnhout veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. De 24-jarige Beersenaar werd ook bestraft voor het bezit van drugs en verboden wapens.

De rechtbank van Turnhout oordeelde dat de feiten bijzonder ernstig zijn. Op 1 januari 2025 bracht de man zwaar vuurwerk tot ontploffing aan de kerk, waardoor een zijdeur volledig werd vernield. Ook de omgeving liep aanzienlijke schade op. Volgens de rechter bracht de actie bovendien een reëel gevaar mee voor omstaanders en omliggende eigendommen.

Bij de strafmaat hield de rechtbank rekening met eerdere feiten. In de jaren vóór het incident werd de man al meermaals betrapt met verschillende soorten drugs. Bij eerdere huiszoekingen werden ook verboden wapens gevonden, waaronder een stroomstootwapen en pepperspray. Die opeenstapeling van feiten woog zwaar door in de uiteindelijke veroordeling.

De beklaagde verscheen niet op de zitting en werd bij verstek veroordeeld. Naast de effectieve celstraf en een boete van 800 euro moet hij ook een deel van de schade vergoeden.

De kerkfabriek van Sint-Lambertus en de verzekeringsmaatschappij kregen voorlopig een symbolische schadevergoeding van 1 euro toegekend. De definitieve schadevergoeding wordt later bepaald.