Politiezone Balen-Dessel-Mol start met campagne 'correct parkeren'

Campagne 'Correct Parkeren' op komst in Balen, Dessel en Mol
© RTV

Vanaf eind augustus bundelen de gemeenten Mol, Balen en Dessel de krachten met politiezone Balen-Dessel-Mol voor een brede sensibiliseringscampagne rond foutparkeren. Zes weken lang worden inwoners herinnerd aan de basisregels van de wegcode. Het doel: meer verkeersveiligheid, vooral voor fietsers en voetgangers.

Fout parkeren is meer dan hinderlijk

Een auto die “maar even” fout staat, lijkt vaak onschuldig, maar de gevolgen kunnen groot zijn. Denk aan een kind dat aan een zebrapad niet zichtbaar is voor een bestuurder, of een rolstoelgebruiker die niet voorbij raakt op het voetpad. Met de campagne willen de gemeentebesturen en de politie dat bewustzijn aanscherpen.

Zeven duidelijke parkeertips

Centraal in de actie staan zeven vaak voorkomende parkeerovertredingen. Ze worden één voor één toegelicht via de gemeentelijke communicatiekanalen, telkens met een duidelijke illustratie. De belangrijkste regels zijn: -Nooit parkeren op voet- of fietspaden, ook niet met twee wielen. -Altijd vijf meter afstand houden van kruispunten en zebrapaden. -Parkeren binnen de vakken. -Niet stilstaan of parkeren bij een witte middenlijn. -Geen voertuigen op de berm binnen de bebouwde kom. -Een gele stippellijn betekent parkeerverbod. -Altijd met de rijrichting mee parkeren. -Controles in schoolomgevingen

De eerste weken vallen samen met de start van het schooljaar. Daarom richt de politie de aandacht in die periode extra op schoolpoorten en omliggende straten, waar elk jaar opnieuw veel inbreuken worden vastgesteld. Nadien verplaatsen de controles zich naar andere plekken in de drie gemeenten.

Lokale accenten

Hoewel de campagne gezamenlijk wordt uitgerold, legt elke gemeente eigen accenten. -In Mol gaat de aandacht vooral naar de schoolomgevingen en het centrum. -In Dessel ligt de focus op het vrijhouden van fiets- en voetpaden. -In Balen wordt extra gecontroleerd in de centra van Balen en Olmen, en in de buurt van Pakawi Park.