Ice Factory Europe uit Beerse deelt gratis ijszakken uit aan lokale verenigingen en woonzorgcentra

De ijsmachines van Ice Factory Europe draaien op volle toeren
© RTV

Het bedrijf Ice Factory Europe uit Beerse is een van de grootste producten van Europa. Door de hittegolf ziet het de vraag naar ijszakken verdrievoudigen. Normaal gezien levert Ice Factory Europe alleen aan grote supermarktketens, maar door de extreme hitte deelt het ook gratis ijszakken uit aan de lokale jeugdverenigingen, sportclubs en woonzorgcentra.

Op 18 jaar tijd is het bedrijf een grote Europese speler geworden . Er wordt 240 ton ijs per dag geproduceerd. Normaal gezien is er ook plaats om 6.000 palletten met ijs te stockeren. Maar dat zijn er nu veel minder: niet door beperkte productie, maar omdat de vraag nog nauwelijks is bij te houden.

Zo vertelt Michael Beers, de co-zaakvoerder: "De verkoop is maal 2. Het logistieke gedeelte heeft het nu zwaar te verduren, de aanvoer en afvoer van de trailers. Voor de rest binnen lukt het nog is het cava. Momenteel gaan er ongeveer 15 tot 20 trailers naar buiten dat is om en bij de 600 palletten per dag. Dus dat volume is honderden tonnen per dag dat naar buiten gaat."

De ijsmachines van Ice Factory Europe draaien op volle toeren
© RTV

De ijsblokjes van het bedrijf uit Beerse liggen in alle Colruyt's, Aldi's en Lidl's in de Benelux, maar ze exporteren ook naar andere Europese landen. Normaal gezien is het ijs dus enkel bedoeld voor de groothandel, maar vandaag maakt het bedrijf een uitzondering en levert het ook in kleinere volumes gratis aan lokale verenigingen en woonzorgcentra.

"Dat is iets dat we twee jaar geleden gedaan hebben bij een hittegolf in Ranst. De KSA en de Chiro's geholpen met ijs. En nu dat we in Beerse zitten doen we hetzelfde voor de jeugdverenigingen in Beerse. De meeste komen af heel vriendelijk voor een doosje, maar we raden aan om toch vijf of tien dozen te pakken. Omdat als je het hebt is het heel gemakkelijk, en het is heel verfrissend in deze periode."