Portret Habsburgse prinses nieuwe aanwinst Hof van Busleyden

Nieuw portret Habsburgse prinses voor Hof van Busleyden
© Stad Mechelen

Museum Hof van Busleyden in Mechelen heeft een nieuwe aanwinst ontvangen: een portret van een Habsburgse prinses, vermoedelijk Maria van Hongarije.

Het werk wordt toegeschreven aan de Meester van de Magdalenalegende, die bekendstaat om zijn portretten van leden van de Habsburgse familie. Het schilderij is inmiddels aangekomen in Depot Rato en zal in 2026 voor het eerst te zien zijn tijdens een focustentoonstelling.

Maria van Hongarije, dochter van Filips de Schone en Johanna van Castilië, groeide samen met haar broer Karel V op in Mechelen, aan het hof van hun tante Margareta van Oostenrijk. Later werd zij één van de drie landvoogdessen van de Nederlanden.

“Het is een klein portret met veel betekenis,” zegt hoofd Collectie en Tentoonstellingen Hannah Thijs. “Na afloop van de tentoonstelling verhuist het naar onze vaste opstelling, waar het zal schitteren in de zaal die focust op het hof van Margareta van Oostenrijk en het belang van huwelijkspolitiek.”

Ook burgemeester Bart Somers reageert tevreden: “Het portret past perfect binnen het verhaal dat we in Mechelen willen brengen over de Bourgondisch-Habsburgse periode en de rol van vrouwelijke leiders.”