17-jarige bestuurder van bromfiets vlucht weg voor controle, start van dolle rit in Mechelen

17-jarige weigert te stopppen
De jonge bestuurder van 17 weigerde in de Goswin de Stassartstraat in Mechelen voor een controle te stoppen. Hij nam met zijn bromfiets de vlucht. Hij vluchtte weg via de Edgard Tinellaan, waar hij aan het kruispunt met de Fredrik de Merodestraat de rode verkeerslichten negeerde en rechtdoor reed naar de Zwartzustersvest. Aan het kruispunt met de Zwartzustersberg reed hij opnieuw door verschillende straten waar een verboden toegang geldt. Betrokkene werd opnieuw tot stoppen aangemaand door de motorrijders van de politie, maar bleef halsstarrig weigeren. Ten slotte niet ver van de Zandpoortvest kon hij uiteindelijk op een veilige manier tot stoppen gebracht worden door de motorrijders van de politie.
Met niets in orde
Al snel bleek waarom hij liever geen politiecontrole wou. De jongeman heeft geen rijbewijs. En zijn bromfietser was niet verzekerd en ook niet ingeschreven. Er hing wel een kentekenplaat achteraan op zijn voertuig, maar die was geschrapt. Ook reed de bromfietser veel te snel. De maximumsnelheid van de bromfiets 64 km/u bedroeg i.p.v. max. 45 km/u. De tweewieler werd in beslag genomen. De bromfiets moet opnieuw afgesteld moeten worden en de bromfietser mag voor de politierechter nu een en ander komen uitleggen.
Stomdronken
Een bestuurder kwam met zijn bromfiets ten val aan de Postzegellaan in Mechelen. Bij controle bleek hij dronken en kon hij nog maar amper op zijn benen staan. Gezien zijn staat van dronkenschap werd hij vervolgens administratief aangehouden en ondergebracht in een cel waar hij kon ontnuchteren. Betrokkene had evenmin zijn rijbewijs op zak.
Nog twee 19-jarige bromfietsers betrapt
Een andere jonge bestuurder van 19 nam ook de vlucht toen hij de controlepost opmerkt. Hij kon echter snel gevat worden. Ook hij had geen rijbewijs. De bromfiets is ingeschreven op naam van de moeder van betrokkene. Zij gaf haar zoon de toestemming om met haar voertuig te rijden en krijgt nu een proces-verbaal wegens het toevertrouwen van een motorvoertuig aan een persoon, wetende dat die geen houder is van enig rijbewijs.
Nog een bestuurder, eveneens een 19-jarige jongeman en bestuurder van een bromfiets klasse B, had bij controle geen rijbewijs op zak. Opvallend was dat hij reed als bezorger van frieten naar een klant en dit ter vervanging van een vriend. Er wordt nu nagegaan of de uitbater van de frituur betrokkene officieel als werknemer heeft ingeschreven. Indien niet, dan zal er nog een extra proces-verbaal worden opgesteld wegens zwartwerk.
Foto: archief